Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Enjte, 28.05.2020 08:01

​Për shkak të tërmetit nga pishina në ndërtesë rrjedh uji - video

Manila | 23/04/2019 12:50

Dy tërmete shkatërruese që goditën Filipinet në më pak se 24 orë dhe në të cilat të paktën 16 vetë humbën jetën dhe u lënduan 81 njerëz të tjerë, u shkaktuan dëme të mëdha materiale.

Shumë ndërtesa në kryeqytetin Manila u tronditën, qytetarët ikin nga paniku dhe një nga imazhet që la përshtypjen më të madhe është një klip që tregon se si një sasi e madhe e ujit rrjedh nga një ndërtesë në lagjen Binondo.

Uji rrjedh nga pishina e vendosur në apartament nën çati të ndërtesës së lartë 190 metra, shkruan Gizmodo.

Ndërtesa është relativisht e re dhe ende nuk është zyrtarisht e hapur, dhe është gjithashtu objekti më i lartë në zonë.


Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress