Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Mërkurë, 23.09.2020 06:41

​Prekëse! Vogëlushi dhuron kursimet e veta për të prekurit nga tërmeti - video

Tiranë | 01/12/2019 17:36

Mijëra qytetarë brenda dhe jashtë Shqipërisë janë solidarizuar me familjet e prekura nga tërmeti shkatërrues i 26 nëntorit, duke ofruar ndihmë sipas mundësive të tyre.

Përpos rasteve të ndryshme të ndihmave të ofruara, nuk mund mos tërheqë vëmendje gjesti i shembullor i një djali të vogël, i cili ka vendosur që kursimet e veta t’ia japë një familje të prekur nga tërmeti.

Teksa përcjell në Instagram momentet emocionuese, kur vogëlushi i dorëzon në duar poçin e tij të kursimeve një vajze të vogël, kreu i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj, vlerëson veprimin e tij shembullor.

“Janë kursimet e mia, është dhuratë nga ana ime” – ca engjëlli i bukur Ajki Nurka, që iu qep pas skuadrës sonë të emergjencave në Vaqarr në ndihme të familjes Nozlli! #TiranaSolidare”, shkruan Veliaj, teksa publikon edhe videon.

Loading...

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress