Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
*staurday, 08.08.2020 07:31

​Princi arab vdes pas seksit

Londër | 12/12/2019 20:04

Një stilist dhe princ i Emirateve të Bashkuara Arabe vdiq pas përdorimit të kokainës dhe marrëdhënieve intime, në banesën e tij në vlerë 15 milionë dollarë në Londër, tregojnë të dhëna nga seanca dëgjimore në gjykatë.

Sheik Khalid bin Sultan Al Qasimi, 39-vjeç, djali i stilistit të sundimtarit të Sharjah në Emiratet e Bashkuara Arabe, kishte qenë duke marrë pjesë në një aheng me një njeri të quajtur Yohan Escobar në Knightsbridge, raporton The Sun.

Princi arab, pronar i brendit të modës ‘Qasimi’, u gjet i vdekur nga një pastruese më 1 korrik të këtij viti.

Ajo fillimisht besonte se ai ishte duke fjetur, por ishte e tmerruar kur i preku qafën dhe e kuptoi që po ngrinte.

Testet e toksikologjisë zbuluan se Khalid kishte nivele të larta të GHB dhe sasi "rekreative" të kokainës në sistemin e tij.

Detektivi Adrian De Villiers tha se Khalid ishte së bashku me Yohan Escobar natën kur ai vdiq.

Escobar, i cili nuk ishte i dyshuar për vdekjen e tij, besonte se Khalid ishte duke fjetur kur ai doli nga banesa.

Familja e Khalid, përfshirë edhe motrën e tij binjake, tha se u zemërua nga vdekja e një burri të përshkruar si "në krye të karrierës së tij dhe në mbarë botën".

Një deklaratë e lexuar në gjykatë zbuloi se pasioni i Khalid për "kreativitet" u rrit kur u transferua nga Sharjah në Angli në moshën nëntë vjeç.

Babai i Khalid Sheik Sulltan bin Muhamed Al Qasimi ka qeverisur Sharjahun që nga viti 1972.

Djali i madh i sundimtarit nga martesa e tij e parë, Sheik Mohammed bin Sulltan bin Mohamed Al Qasimi, vdiq nga një dozë e tepërt e drogës e moshës 24-vjeç në 1999, në shtëpinë e familjes në Sussex.


Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress