Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Martë, 22.09.2020 02:14

​Qeni kafshon vajzën derisa po fotografoheshin bashkë - foto

Buenos Aires | 19/01/2020 22:13

Ajo që dukej si një pjesë e padëmshme e fotografive për një adoleshente nga Argjentina doli të ishte ferr.

Shtatëmbëdhjetëvjeçarja Lara Sanson nga Tucumán po bënte fotografi me qenin e saj gjerman Kenai kur qeni e kafshoi papritmas në fytyrë. Fotografitë që Lara postoi në Twitterin e saj dëshmojnë për pasojat e tmerrshme të kësaj ngjarje fatkeqe.

Lara tha për mediat lokale se nuk ishte e sigurt se çfarë provokoi saktësisht qenin e saj, transmeton KosovaPress.

"Nuk e di nëse e preka ijën e tij dhe e frikësova kur e përqafova", pranon Lara.

Larës i duhej një operacion dy orësh dhe 40 qepje. Edhe pse faqja e fytyrës së saj është e fryrë, vajza po rikuperohet.

Ajo theksoi se qeni i saj nuk do të ishte i përgjumur pasi sulmi nuk ishte i qëllimshëm. Veterinari tha në një prononcim për mediat lokale se qeni kishte kafshuar vajzën për shkak të moshës dhe dhimbjeve në rritje.

Kenai ishte në gjendje të kapte edhe anën tjetër të fytyrës së pronarit të saj, të cilën e shfaqi në një nga ‘cicërimat’ e saj, i cili tani ka mbi 11.000 komente.


Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress