Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Hënë, 27.09.2021 09:52

​Shoferi italian po voziste miliona euro, hajdutët i zënë pritën - shikoni pamjet

Milan | 29/01/2020 19:00

Një grup hajdutësh vendosën një pritë makthi në një autostradë afër Milano, duke mbajtur disa milionë euro, por shoferi arriti të depërtojë një bllokadë të vendosur nga grabitësit e tij në rrugë.

Rasti ndodhi në autostradën A1, e cila lidh Milan dhe Napolin, rreth 20 kilometra nga Milano vonë të martën, njofton sot agjencia e lajmeve ANSA.

Një automjet i blinduar u përplas me dy kamionë të vendosur nga hajdutët për të bllokuar rrugën, por shoferi arriti të dilte dhe të ndalet në një pikë karburanti aty pranë, ku gjeti një automjet patrullimi policie.

Autostrada ishte e mbyllur për disa orë, në mënyrë që autoritetet të mund të pastrojnë rrugën. Trafiku normal rifilloi rreth orës 9 të mëngjesit.

Ndërmarrja e automjeteve të blinduara Battistolli tha se askush nuk është lënduar, raporton ANSA.

Një sulm i ngjashëm, por edhe i pasuksesshëm, ndodhi në të njëjtën autostradë në vitin 2014, transmeton KosovaPress.


Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress