Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Hënë, 27.09.2021 08:56

​Shpik rrëmbimin për t’i shpëtuar... martesës!

Prishtinë | 20/01/2020 09:37

Një kolumbian shpiku rrëmbimin e tij të paqenë për të mos u martuar, njoftoi media vendase.

Miqtë e 55-vjeçarit informuan policinë në lidhje me rrëmbimin e tij të dyshuar në qytetin Pitalito, në jug të Kolumbisë, fundjavën e kaluar.

Ata thanë se dy burra të armatosur kishin rrëmbyen dhëndrin disa orë para dasmës së tij.

”Policia nisi një operacion që çoi në gjetjen e dhëndrit në një shtëpi që i përkiste një të afërmi”, tha një zëdhënës i policisë.

”Miqtë që raportuan rrëmbimin thanë se kishin gënjyer dhe se donin të ndihmonin burrin, i cili nuk donte më të martohej”, raportoi e përditshmja kolumbiane ”El Tiempo”.

Ishte hera e dytë që burri kishte falsifikuar rrëmbimin e tij për të shmangur martesat.

Ai tani mund të përballet me kallëzim penal.

Loading...

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress