Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Mërkurë, 23.09.2020 06:04

​Sonte hapen netët festive në Prishtinë - video

Prishtinë | 04/12/2019 16:47

Këtë dhjetor për 28 ditë e net, në pritje të Vitit të Ri, në Prishtinë pritet atmosferë e ngrohtë dhe festive.

Komuna e Prishtinës ka organizuar aktivitete të ndryshme për të gjithë grup-moshat, ndërsa nuk do të mungojë as tregu i fundvitit.

Të gjitha aktivitetet do të mbahen në dy sheshet kryesore të kryeqytetit.

Në sheshin “Skënderbeu” do të mbahen performancat e pasdites, ndërsa në sheshin “Zahir Pajaziti” ato të mesditës dhe patinazhi.

Sonte prej orës 20:30 do të hapen netët festive dhe KosovaPress ju sjell pamjet pak para hapjes.


Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress