Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
*staurday, 28.01.2023 02:42

​"Unë sapo kam ardhur nga Wuhan": Pamje frikësuese nga Kina – video

Wuhan | 03/02/2020 12:33

Qyteti Wuhan në Kinë është bërë pika qendrore e një koronavirusi që po përhapet në mënyrë të pandalshme në të gjithë botën.

Shkalla e sëmundjes është e tillë që nuk është çudi paniku mes kinezëve, siç tregohet nga pamjet e marra në provincën Henan.

Videoja tregon një pasagjer duke u futur në një taksi dhe duke kërkuar një udhëtim në spital. Kur fillon të kollitet, shoferi i taksistit e pyet atë se nga është, e pasagjeri i përgjigjet se është nga krahina Hebei.

Për shkak të theksit, shoferi fillon të dyshojë se klienti i tij nuk po tregon të vërtetën. Më në fund, udhëtari pranon se sapo është kthyer nga Wuhan, ku është raportuar një epidemi koronavirus.

Shoferi frenon papritur dhe i kërkon pasagjerit të largohet nga makina. Ai më pas i drejtohet pasagjerit tjetër dhe pyet nëse duhet ta njoftojnë policinë për "incidentin", transmeton KosovaPress.

https://youtu.be/AEdayc0U-fM

Loading...
 
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress