Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Martë, 07.07.2020 04:50

​Vdes aktori i njohur

Los Anxhelos | 30/10/2019 13:20

Aktori dhe komediani stand-up John Witherspoon ndërroi jetë në moshën 77-vjeç, raporton NBC News.

Publiku është i njohur për rolin e William Jones në ekskluzivitetin “Friday”, por edhe për huazimin e zërit të tij në serinë e animuar “The Boondocks”.

Witherspoon ndërroi jetë dje në shtëpinë e tij në Los Anxhelos, transmeton KosovaPress.

"Me trishtim të thellë ju informojmë se burri dhe babai ynë, John Witherspoon, vdiq në shtëpinë e tij në Sherman Oaks në moshën 77-vjeç," tha familja në një njoftim për publikun.

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress