Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Martë, 25.02.2020 10:07

​Viçi i lindur me "fytyrë njerëzore" - video

Buenos Aires | 12/09/2019 08:44

Një viç me 'fytyrë njerëzore' u lind në fshatin e vogël të Vila Ana, Argjentinë.

Kafsha për fat të keq vdiq brenda disa orësh pas lindjes, por pronari i saj e filmoi atë, kështu që pamjet u publikuan më vonë në YouTube.

Krijesa lindi me një hundë dhe gojë të vogël dhe gjendja e saj ishte aq e keqe sa luftonte të ngrinte kokën, transmeton KosovaPress.

Eksperti i gjenetikës, Nicolas Magnago tha për mediat lokale se kafsha është lindur me një mutacion të rrallë gjenetik.


Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress