Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Martë, 22.09.2020 04:21

​Vjen të kërkojë qiranë, vritet nga banori - video

Nju Jork | 19/01/2020 19:14

Pamjet e publikuara nga mediat amerikane tregojnë momentin kur një pronar në New York Queens u vra pas një grindjeje me një qiramarrës.

Njeriu fatkeq u shty poshtë shkallëve dhe vdiq nga plagët e tij. Pamjet tregojnë 71-vjeçarin Edgar Moncayo duke folur në celularin e tij në Rrugën 102 në Corona rreth orës 3:00 të mëngjesit të datës 13 janar.

Dera e ndërtesës papritmas hapet dhe fillon një grindje e shkurtër midis Moncayo dhe qiramarrësit të tij, të identifikuar nga burime si 22-vjeçari Alex Garces.

Garces thuhet se shtyu Moncayo, i cili bie poshtë një shkalle me tulla të kuqe dhe godet trotuarin me kokën e tij. Garces dhe një mik pastaj zbresin në shkallët dhe kalojnë trupin e palëvizshëm të Moncay në trotuar.

Qiramarrësi fillimisht u tha oficerëve se përplasja ishte një aksident që ndodhi ndërsa ai u përpoq të nxirrte dyshekun e tij nga ndërtesa dhe të godiste derën e përparme, duke bërë që Moncayo të binte, thonë burimet e policisë, transmeton KosovaPress.

https://youtu.be/ztj04HpBsJ4


Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress