< Lajme shqip
Kerko

Veseli ngushëllon familjen e Nexhmije Pagarushës

08/02/2020 14:28 Veseli ngushëllon familjen e Nexhmije Pagarushës
​Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, i shoqëruar nga gruaja e tij dhe deputetët Eliza Hoxha dhe Migjen Kelmendi, ka ngushëlluar familjen e Nexhmije Pagarushës dhe kanë vendosur lule para fotografisë së saj në Teatrin Kombëtar të Kosovës, ku familjarët kanë hapur dyert për ngushëllime.

    Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, në nderim të jetës dhe veprës së artistes së madhe, Nexhmije Pagarusha, ka vendosur që ditën e varrimit të saj, 9 shkurt, ta shpall ditë zie shtetërore në tërë territorin e Republikës së Kosovës./KosovaPress/

        

    Loading...

    Loading...