< Lajme shqip
Kerko

​Thaçi: Sikur Izraeli ta njihte Kosovën, ambasadën e Kosovës do ta transferoja në Jerusalem

20/09/2018 22:30 ​Thaçi: Sikur Izraeli ta njihte Kosovën, ambasadën e Kosovës do ta transferoja në Jerusalem
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi duke shprehur opinionin e tij për presidentin e SHBA-së, Donald Trump, tha se sikur Kosova të ishte njohur nga Izraeli, do ta transferoja ambasadën e Kosovës në Jerusalem.

    Në një intervistë për Real Story të “Vizion Plusit”, se Kosova kurrë nuk do të kishte votë kundër interesave të SHBA-së.

    I pyetur nga opinionistët në lidhje me punën që ka bërë me presidentet e SHBA-ve, dhe për vlerësimin e tij për presidentin Trump, Thaçi tha se i respekton të gjithë presidentet e SHBA-ve dhe qëndrimi i presidentit Trump ndaj Kosovës nuk ka ndryshuar.

    Loading...

    “Akcesi i Republikës së Kosovës në SHBA është i shkëlqyer. Kam takuar presidentin Trump dhe qasja e presidentit të SHBA-ve është e njëjtë me presidentet e mëparshëm. SHBA mbështet 100% të ardhmen e Kosovës dhe nuk e pranon me krijuar huti në lidhje me politikën e HSBA-ve ndaj Kosovës”, tha ai dhe shtoi se nuk bënë të flitet në ketë aspekt me opinionet e Daçiqit dhe Vuçiqit./KosovaPress/

    Loading...