< Lajme sportive
Kerko

Kosova mëson kundërshtarët për kualifikimet në Eurovolley 2021

08/02/2020 14:25 Kosova mëson kundërshtarët për kualifikimet në Eurovolley 2021
Është hedhur shorti i kualifikimeve për Kampionatin Evropian 2021.

    Kombëtarja e Kosovës në volejboll, në konkurrencën e femrave, do të jetë pjesë e grupit D, shkruan KosovaPress.

    Në këtë grup përveq Kosovës janë edhe Sllovakia,Finlanda dhe Mali i Zi.

    Loading...

    Ndeshjet kualifikuese do të zhvillohen nga 15 Gushti - 6 Shtator 2020, me sistem vajtje-ardhje./KosovaPress/

    Loading...