Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Mërkurë, 26.02.2020 02:33

​​Ngjarjet e datës 14 shtator

Prishtinë | 14/09/2019 00:16

Lëvizja Vetëvendosje bën prezantimin e kandidatëve për deputetë . (Salla e Kuqe e Pallatit të Rinisë, ora 11:00)

Hapet festivali tradicional i perimekulturës Agrofesta 2019 (Krushë e Madhe, ora 11:15)

Kandidatja e LDK-së për kryeministre, Vjosa Osmani, takohet me strukturat dhe qytetarët e Podujevës. (Shkolla fillore “Ibrahim Rugova” Podujevë, ora 12:00)

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj merr pjesë në takimin e organizuar nga Shoqata e Alpinistëve. (Livadhi i Pajtimit të Gjaqeve, Shtupeq – Rugovë, ora 15:00)

Kandidatja e LDK-së për kryeministre, Vjosa Osmani, mban takim në Parkun Arkeologjik “Ulpiana”. (ora 15:00)

Mbahet gara tradicionale e peshkimit. (Drini i Bardhë te Krusha e Madhe, ora 16:00)

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka, pret në takim ambasadoren e Francës në Kosovë, Marie-Christine Butel. (Shtëpia e Bardhë, ora 17:45)

Mbahet Festivali Ndërkombëtar i Valleve për Fëmijë “Ylberi i Prishtinës 2019”. (Sheshi “Zahir Pajaziti”, ora 18:00)

Kandidatja e LDK-së për kryeministre, Vjosa Osmani, takohet me strukturat dhe qytetarët e Degës së IV në Prishtinë. (Amfiteatri në “Kurriz”, Dardani, ora 18:00)

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress