Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
*staurday, 22.02.2020 11:40

​Ngjarjet e datës 19 shtator

Prishtinë | 18/09/2019 23:59

Garda Kombëtare e Iowas dhe Forca e Sigurisë së Kosovës mbajnë punëtori. (Universiteti “Ukshin Hoti” në Prizren, ora 08:00)

Mbahet takimin konsultativ lidhur me punimet në Kalanë e Artanës. (Instituti i Kosovës për Mbrojtjen e Monumenteve, ora 10:00)

BE lanson thirrjen për projekte të zhvillimit të qëndrueshëm. (Sheshi “Zahir Pajaziti”, ora 10:30)

Nga shoqëria civile publikohet raporti monitorues i aktivitetit të prokurimit “Asfaltimi i rrugëve lokale në fshatin Vitomericë”. (Hotel “Dukagjini”, ora 10:30)

Ministria e Punëve të Jashtme të Norvegjisë promovon thirrjen për aplikim për projekte për Organizatat Jo-Qeveritare që veprojnë në Kosovë për “Programin e Shoqërisë Civile për Shqipëri dhe Kosovë”. (KCSF, ora 11:00)

LSHK mban akademi përkujtuese për shkrimtarin Rexhep Hoxha. (Institutin Albanologjik i Prishtinës, ora 12:00)

Lëvizja FOL organizon diskutimin me kandidatin për kryeministër, Ramush Haradinaj. (Zyrat e Lëvizjes FOL, ora 13:00) 

Kandidati i PDK-së për kryeministër, Kadri Veseli viziton mobilerinë "Te Naseri". (Zona Industriale, Shirokë, Suharekë, ora 13:30) 

Kandidati i PDK-së për kryeministër, Kadri Veseli viziton fabrikën e këpucëve "Solid". (Zona Industriale, Shirokë, Suharekë, ora 14:00) 

Kandidati i PDK-së për kryeministër, Kadri Veseli viziton fabrikën e mobileve "Granit". (Rrafshi Sopisë, Suharekë, ora 14:40) 

Kandidati i PDK-së për kryeministër, Kadri Veseli viziton fabrikën e pijeve "Frutex". (Gelancë, Suharekë, ora 15:10) 

Kandidati i PDK-së për kryeministër, Kadri Veseli mer pjesë në prerjen e shiritit të fabrikës së stiroporit "Iso Term". (Vraniq, Suharekë, ora 15:50)

Kandidatja e LDK-së për kryeministre, Vjosa Osmani takohet me strukturat dhe qytetarët e Ferizajt. (Restaurant “Fitorja”, ora 18:00)

Kandidati i LVV-së për kryeministër, Albin Kurti mban takim me qytetarë. (Hotel “Sirius”, ora 18:00)

Kandidati i LVV-së për kryeministër, Albin Kurti mban takim me qytetarë. (Malishevë e Gjilanit, ora 20:00)

Kandidati i LVV-së për kryeministër, Albin Kurti mban takim me qytetarë. (Pozharan”, ora 21:00)

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress