Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Premte, 29.05.2020 06:46

​Ngjarjet e datës 2 nëntor

Prishtinë | 01/11/2019 23:54

Ministria e Drejtësisë organizon Kuvendin e themelimit të Odës së Ndërmjetësuesve. (Objekti i ish-Rilindjes, ora 09:00)

Forumi i Gruas i LDK-së mban konferencën “Gratë si forcë shtytëse në politikë”. (Resort “Planet” në Gjilan, ora 10:00)

Bëhen homazhe te varri i heroit të Kombit Afrim Zhitia. (Fshati Llugë i Podujevës, ora 10:00)

Bëhen homazhe te varri i heroit të Kombit Fahri Fazliu. (Fshati Llaushë i Podujevës, ora 12:00)

Instituti i Kosovës për Drejtësi (IKD) publikon raportin “Prokurorët në Kosovë ngrisin aktakuza ndaj të vdekurve”. (Hotel “Sirius”, ora 13:00)

Me rastin e 30-vjetorit të rënies së heronjve të Kombit Afrim Zhitia dhe Fahri Fazliu kryeministri në detyrë Ramush Haradinaj bëhen homazhe te vendi i rënies së tyre. (Bregu i Diellit në Prishtinë, ora 14:00)

Me rastin e 30-vjetorit të rënies së heronjve të Kombit Afrim Zhitia dhe Fahri Fazliu, mbahet Akademi Përkujtimore. (Salla e Kuqe, Pallati i Rinisë, ora 17:00)

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress