Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Diel, 29.01.2023 10:18

​​Ngjarjet e datës 29 janar

Prishtinë | 28/01/2020 23:58

Bëhen homazhe në Rogovë të Hasit. (Monumenti i Dëshmorëve në Rogovë të Hasit, ora 10:00)

Mbahet takimi për qasjen r Kosovës në deradikalizimin dhe ri-integrimin e qytetarëve të kthyer nga zonat e luftës në Siri dhe Irak. (Qendra e Konferenca "Orion”, ora 10:00)

Bëhen homazhe dhe nderime për dëshmorin Sahit Krasniqi. (Varrezat e Dëshmorëve në Ratkoc të Rahovecit, ora 11:00)

Akademi përkujtimore për dëshmorin Rexhep Aliu. (Teatri “Adriana” në Ferizaj, ora 11:00)

SHGSK mban konferencë  për përgatitjet e dy manifestimeve të 31 Janarit, çmimet “Ali Shala” dhe turneu “Burim Hatipi”. (Salla e Shtëpisë së Sporteve, ora 11:00)

Mbahet mbledhja e Qeverisë së Kosovës. (Ndërtesa e Qeverisë, ora 14:00)

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress