Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Diel, 29.01.2023 10:01

​​Ngjarjet e datës 31 janar

Prishtinë | 30/01/2020 23:56

Mbahet mbledhja e Kryesisë së Kuvendit të Kosovës.​ (Ndërtesa e Kuvendit, Salla C 301, ora 09:00)

Dorëzohet kallëzimi penal ndaj sekretarit të përgjithshëm në Ministrinë e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor për ndërtimet në hapësirën e liqenit të Badovcit. (Prokuroria Themelore në Prishtinë, Pallati i Drejtësisë, ora 10:00)

Shoqata e Gazetarëve Sportivë e Kosovës (SHGSK) organizon turneun në futsall “Burim Hatipi”. (Pallati i Rinisë dhe Sporteve në Prishtinë, ora 10:00)

Drejtori i Infrastrukturës në Komunën e Ferizajt, Arbër Bytyqi mban konferencë. (Objekti i Komunës së vjetër, ora 11:00)

Zëvendëskryeministri në detyrë, Enver Hoxhaj merr pjesë në hapjen e pikës kufitare Kosovë – Maqedoni e Veriut. (Pika kufitare Stanqiq-Bellanoc, ora 11:00)

Bëhet zbulimi i pllakës përkujtimore për dëshmorët Xhevat Hoxha dhe Fatmir Kërleshi. (“Parku i Lirisë” në Gjakovë, ora 11:00)

OJQ SDK në bashkëpunim me banorët e Orllanit organizon aktivitetin e dhurimit vullnetar të gjakut. (Kulla e Zahir Pajazitit në Orllan, nga ora 11:00)  

Shënohet 30-vjetori i rënies së dëshmorit Bekim Sejdiu. (Tetari “Adriana” në Ferizaj, ora 11:00)

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj bën homazhe te Shtatorja e Heroit Zahir Pajaziti. (Sheshi “Zahir Pajaziti”, ora 11:30)

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj bën homazhe te vendi i rënies së tre heronjve, Zahir Pajaziti, Hakif Zejnullahu dhe Edmond Hoxha. (Pestovë, Vushtrri, ora 12:00)

Loading...
 
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress