Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
*staurday, 10.04.2021 09:18
Rifat Muriqi

​ Agani i Partisë së drejtësisë dhe Erveheja

| 11/10/2013 09:53

Shkruar nga: Rifat Muriqi

E kisha vendosë të heshtë gjatë kësajë fushate zgjedhore, sepse aq shumë më pëlqej kampanja e kandidatëve për votën sa s’kisha vërejtje. As sharje, as ngatërresa. Edhe pse një stereotip i vakët si një gramafon më pllakë të grithur që përsërit të njëjtën thënie. Por mirë, gjithçka ishte mirë, dhe ndër më të mirët ishin kandidatët e Edita Tahirit, jo pse ishin pakë por pse kishin një ndrojtje intelektuale. Por më duhet të dëshmojë se të gjithë, gati të gjithë kandidatet për kryetarë të Komunave ishin memec, që po të mos ishin kryetaret e partive, fushata do të belbëzonte më një iso monotone të brumbujve.

Loading...

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar