Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Mërkurë, 26.02.2020 04:51

​Dhimbja e dhëmbëve - shenjë e një sëmundjeje të rëndë!

Londër | 08/09/2019 17:01

Problemet e dhëmbëve sinjalizojnë që trupi po lufton me disa çrregullime më të thella, siç janë sëmundjet e zemrës, diabeti dhe Alzheimeri, paralajmëroi kohët e fundit Dr. Steven Lin, dentist dhe nutricionist.

Nëse personi nuk reagon me kohë dhe shkon te dentisti, ai mund të zhvillojë diabet tip 2 dhe madje edhe sulm në zemër, transmeton KosovaPress.

Doktor Lin vuri në dukje se pacientët e tij, më shpesh gratë në të njëzetat, të cilët vuajnë nga probleme të tretjes si kapsllëku, sindroma e fryrjes dhe zorrët irrituese, dhe që kanë duar dhe këmbë të ftohtë dhe depresion, kanë diçka të përbashkët - dhëmbët e veshur dhe të hollë.

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress