Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Mërkurë, 01.04.2020 01:35

​Gjethe të pjeshkës për këmbë të fryra

Prishtinë | 09/07/2019 13:26

Temperaturat e larta janë armiqtë e këmbëve të bukura, pasi gjatë ditëve të nxehta ato rrudhen.

Ky nuk paraqet vetëm problem estetik, por edhe shëndetësor. Për ta lehtësuar atë, provoni "mjekimin" natyral, transmeton KosovaPress.

Ne ju sugjerojmë të bëni një dush të këndshëm. Merrni 100 gramë gjethe pjeshke, vendosni ato në një enë dhe derdhni ujë të nxehtë. Le të qëndrojë për një kohë.

Kur uji të ftohet pak, pastroni këmbët tuaja në banjë, për t'u çlodhur plotësisht. Përzieni ujin nga banja dhe një filxhan uthull molle, dhe lagni me të çorapet, pastaj vishni ato dhe qëndroni në to për rreth dhjetë minuta.

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress