Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Enjte, 02.04.2020 06:54

​Harrojeni pikat: Mund ta çlironi hundën me një shishe

Tokio | 28/01/2020 13:05

Po vjen një kohë virusesh, ftohjes, gripi dhe shoqëruesi i tyre besnik - një hundë e mbushur përjetësisht.

Shumica prej nesh e zgjidhin këtë problem me pikat e hundës, por problemi lind kur i përdorim ato në mënyrë jo të duhur, duke dëmtuar kështu mukozën delikate të hundës dhe, në të njëjtën kohë, duke u bërë të varur prej tyre, transmeton KosovaPress.

Një ‘cicërimë’ nga Japonia zbuloi metodën krejtësisht natyrale për hundën e zënë. Tingëllon më shumë se çuditshëm, por ky përdorues i Twitter thotë se funksionon.

Siç thotë ai, gjithçka që duhet të bëni është të vendosni një shishe plastike nën sqetull. Sipas tij, kjo funksionon sepse stimulon punën e sistemit nervor parasimpatetik, i cili përndryshe është përgjegjës për sekretimin e pështymës, tretjen.

"Nga të gjitha metodat që kam provuar në jetën time, vendosja e shisheve nën sqetull ka provuar të jetë alternativa më e mirë. Është e rëndësishme vetëm ta mbash atë nën një sqetull për një kohë në lidhje me hundën e bllokuar, "këshillon përdoruesi @dobu_p në Twitter.

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress