Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Diel, 29.03.2020 04:42

​Këto ushqime janë shpëtim për zemrën

Prishtinë | 23/04/2019 18:41

Arteroskleroza ose mbyllja e arterieve, është një nga sëmundjet më të zakonshme në kohët moderne.

Shkaku i arterieve të bllokuara mund të jetë një mpiksje gjaku ose një pllakë që formohet dhe grumbullohet si pasojë e nivelit të lartë të kolesterolit në gjak, duke shkaktuar presion të madh të gjakut, transmeton KosovaPress.

Ju mund të zvogëloni këtë problem shëndetësor përmes konsumit të ushqimeve të duhura:

Thjerrëza

Peshq

Avokado

Fasule

Shafran i Indisë

Brokoli

Shparg

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress