Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Enjte, 28.05.2020 05:25

​Këto ushqime përmirësojnë shëndetin e duhanpirësve

Prishtinë | 22/10/2019 15:21

Nëse dëshironi që mushkëritë tuaja të jenë të shëndetshme, atëherë ndërprerja e duhanit është gjëja e duhur për të bërë, por ajo që është në pjatë është gjithashtu e rëndësishme, pasi ushqime të caktuara mund të përmirësojnë shëndetin e mushkërive, rekomandojnë studiuesit.

Sa më shumë mollë, banane dhe domate që konsumojnë ish-duhanpirësit, aq më pak dëme kanë në mushkëri.

Kjo është e rëndësishme pasi plakja dhe pirja e duhanit janë shkaku më i madh i uljes së funksionit të mushkërive.

Këto ushqime janë të mira pasi përmbajnë shumë antioksidues që ndihmojnë në uljen e inflamacionit të frymëmarrjes dhe përmirësojnë potencialisht shëndetin e mushkërive, transmeton KosovaPress.

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress