Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Hënë, 13.07.2020 09:45

​Kryhet transplanti i parë i organeve të një ushtari - foto

Baltimor | 07/11/2019 14:46

Kirurgët në Universitetin Johns Hopkins në Baltimore, SHBA kanë publikuar disa pamje nga transplanti i parë në botë i penisit dhe testikujve të një ushtari, organi gjenital i të cilit u hodh në erë gjatë një shpërthimi bombe.

Mjekëve iu desh të realizonin disa ndërhyrje dhe teknika specifike që do të mund të siguronin rrjedhjen natyrale të gjakut.

Pas transplantim në fjalë, burri është tanimë në gjendje të përjetojë orgazëm dhe ereksion normal.

Shpërthimi ndodhi në vitin 2010, një shpërthim që i kushtoi ushtarit të marinës amerikane këmbën dhe organin gjenital, çka qe tepër shkatërruese për vetëbesimin dhe gjendjen e tij mendore/emocionale./tch


Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress