Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Enjte, 02.02.2023 02:22

​Ministri Vitia dhe ambasadori Heldt diskutojnë për bashkëpunimin në shëndetësi

Prishtinë | 06/02/2020 14:09

Ministri i Shëndetësisë i Kosovës, Arben Vitia, priti sot në takim ambasadorin e Gjermanisë në Kosovë, Christian Heldt, me të cilin bisedoi për vazhdimin e bashkëpunimit në fushën e shëndetësisë ndërmjet dy vendeve, me qëllim të rritjes së cilësisë dhe sigurisë së shërbimeve shëndetësore në Kosovë.

Pasi ka pranuar urimet për detyrën e re, ministri Vitia ka shprehur përkushtimin për një bashkëpunim cilësor me shtetin gjerman, Qeverinë dhe popullin e të cilit shtet, e ka falënderuar për ndihmën e dhënë Kosovës si në rrafshin politik, ashtu edhe në kuadër të fushës së shëndetësisë.

Nga ana e tij, ambasadori Heldt ka rikonfirmuar se Ministria e Shëndetësisë e Gjermanisë do ta ndihmojë sistemin shëndetësor në Kosovë në ngritjen e kapaciteteve në shumë fusha të rëndësishme brenda këtij sistemi.

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress