Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Martë, 21.03.2023 03:09

​Pacientja me koronavirus ikë nga spitali

Vjenë | 05/02/2020 12:23

Një paciente e dyshuar se ishte e infektuar me koronavirus ka ikur nga reparti i një spitali në Salzburg të Austrisë.

Spitali njoftoi policinë, e cila shkoi në kërkim të një pacientit. Pasdite, pritet që analiza të përfundojë dhe do të dihet nëse ajo është infektuar me koronavirus.

Pacientja u mor me ambulancë në spital të martën dhe u largua nga institucioni shëndetësor brenda natës pa u konsultuar me stafin.

Më 7 janar, gruaja udhëtoi nga Tajvani për në Zelandën e Re, nga e cila gati u kthye në Austri.

Gjatë fluturimit për në Austri ajo kishte probleme të frymëmarrjes, gjë që e bëri atë të telefononte një ambulancë.

Pasi ajo raportoi se kishte simptoma të tilla si kollitja, një automjet i pajisur posaçërisht u dërgua për të.

Dyshohet se është i mundshëm që ajo të jetë prekur nga infeksioni vdekjeprurës koronavirus, transmeton KosovaPress.

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress