Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
*staurday, 17.04.2021 10:52

​Polici Artur Mrasori dërgohet për trajtim të mëtutjeshëm në Turqi

Prishtinë | 30/01/2020 19:49

Artur Mrasori, polici i Republikës së Kosovës, i cili mbeti i lënduar në shpërthimin që ndodhi gjatë kësaj jave në Zhur të Prizrenit, është nisur për trajtim jashtë vendit, në Turqi.

Siç njofton Ministria e Shëndetësisë, pas trajtimit që ka marrë në Qendrën Klinike dhe Universitare të Kosovës, gjendja shëndetësore e policit Mrasori është stabilizuar dhe është jashtë rrezikut për jetë. 

Për të siguruar një trajtim të mëtutjeshëm për gjendjen e tij, Mrasori është dërguar nga Fondi i Sigurimeve Shëndetësore të Kosovës në një spital në Turqi.

Së bashku me policin Mrasori ka udhëtuar edhe babai i tij, Ganimet Mrasori./KosovaPress/

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress