Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Diel, 23.02.2020 11:55

​Prishtinës i shtohen edhe dy autoambulanca

Prishtinë | 16/08/2019 18:37

Qendrës për Mjekësinë Urgjente të Prishtinës soi iu shtuan edhe dy autoambulanca të reja.

Pranimin e këtyre dy mjeteve e bëri Drejtori i Shëndetësisë pranë Komunës së Prishtinës Dr. Bujar Gashi dhe Drejtori i QMU-së Dr. Avdyl Pacolli.

Siç u tha, falë shtimit të numrit të autoambulancave në QMU koha e intervenimit në raste urgjente vazhdon të ulet nën mesataren e 6 minutave.

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress