Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Premte, 28.02.2020 06:54

​QKU: Sigurohet materiali për intervenime në sy

Prishtinë | 17/01/2020 13:29

Shërbimi Spitalor Klinik Universitar i Kosovës njofton se ka siguruar materialin e nevojshëm për një intervenim në sy, përfshirë thjerrëzat dhe materialin tjetër që nevojitet gjatë operacionit.

“Pacientët deri tash e kanë blerë vetë, duke harxhuar qindra euro në barnatore private, kurse SHSKUK ka ndarë rreth 600 mijë euro për blerjen e materialit punues, për operacione të natyrave të ndryshme, që kryhen në Klinikën e Syve”, thuhet në komunikatë dërguar nga SHSKUK.

 

Tash, me zgjidhjen e problemit për furnizim, pacientët shërbimet do t’i marrin pa para.

 

Materiali punues do të shërbejë kryesisht për operacionet rreth problemeve me perden e syrit, segmentit të pasmë të syrit, shtypjen e syve, kanalin e lotit, kapakëve të syrit dhe për problemet e vëngërisë.

 

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress