Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Mërkurë, 03.06.2020 02:44

​Rrezatimi nga ferri: Pesë fotot më të tmerrshme nga Çernobili

Kiev | 23/04/2019 18:31

Fatkeqësia më e madhe bërthamore rezultoi me skena nga makthi.

Në rrënojat e qytetit Pripyat, janë gjetur kafshë të ngordhura pas shpërthimit të reaktorit Çernobil në veri të Ukrainës, më 26 prill të vitit 1986.

Numri i njerëzve që vdiqën në ditët dhe vitet pas aksidentit nuk ishte i njohur. E gjithë zona ishte përmbytur me izotope radioaktive nga zjarri që qëndroi i ndezur për dhjetë ditë.

Igor Kostin ishte një nga pesë fotografët që hyri në zonën e kufizuar. Atje ai ka arritur për të kapur fotografi shqetësuese, transmeton KosovaPress.

Pasojat e tmerrshme të Çernobili më së miri mund të shihen në foto.


Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress