Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Premte, 28.02.2020 09:18

​Si përjetohen ngjarjet e rënda nga fëmijët (VIDEO)

Prishtinë | 10/12/2019 11:15

Stres i fuqishëm dhe ankth serioz janë përjetimet që priten pasi fëmijët kanë përjetuar një ngjarje të rëndë e traumatike.

Fëmijët që janë më në moshë nuk përjashtohen nga përjetimi i ankthit apo stresit pasi ata kanë shumë gjera që nuk arrijnë t’i kuptojnë.

Psikologu klinik, Arton Ademi, në emisionin “Foleja” tregon se si i përjetojnë ngjarjet e rënda fëmijët dhe sjelljet që manifestojnë.

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress