Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Mërkurë, 05.08.2020 04:24

​Si të jemi të shëndetshëm gjatë verës

Prishtinë | 11/07/2019 13:28

Ardhja e stinës së verës shoqërohet me rritje temperaturash si dhe me dëshirën tonë të madhe për tu ekspozuar sa më shumë në diell.

E kësaj stine të bukur me diell më së shumti i gëzohen të vegjlit.

Ata mund të ndjehen mirë në diell, por duhet të kemi kujdes, ngase qëndrimi i gjatë në diell mund të sjell pasoja dhe probleme të shumta shëndetësore.

Ne biseduam me doktoreshën Ylfete Agaj – pediater, ku sipas saj janë disa faktorë shumë të rëndësishëm që duhet përmbushur për të qenë fëmijë të shëndetshëm.


Loading...
 
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress