Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Hënë, 25.05.2020 12:38

​Studentëve u shpërndahen fletëpalosje dhe kondomë nëpër konvikte

Prishtinë | 01/12/2019 09:42

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës në shënimin e Ditës Botërore të AIDS-it, ka shpërndarë fletëpalosje dhe kondomë në Qendrën e Studentëve me qëllim të informimit të të rinjëve për mbrojtjen nga kjo sëmundje.

Sipas njoftimit në Institutin Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës, u shënua Dita Botërore e AIDS-it, nën moton “Komunitetet bëjnë ndryshimin”.

    

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress