Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Mërkurë, 25.05.2022 03:10

​Arrestohet i dënuari me burg për shitje të drogës

Prishtinë | 05/02/2020 16:36

Drejtoria Rajonale e Policisë Pejë ka arrestuar personin e kërkuar me urdhëresë nga Gjykatat Themelore në Pejë dhe Mitrovicë për veprat penale blerje, posedim, shpërndarje, apo shitje e paautorizuar e narkotikëve dhe të substancave psikotropike dhe analoge, dhe vjedhje.

Njësitet relevante të Stacionit Policor Pejë, pas një pune operativo-hetimore kanë arritur ta arrestojnë të dyshuarin F.R. (1985), m/k/sh, i dënuar me dy vjet e pesëmbëdhjetë ditë burg.

I njëjti pas arrestimit është dërguar në Qendrën Korrektuese në Dubravë, për vuajtje të dënimit.

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress