Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Mërkurë, 25.05.2022 03:02

​Arrestohet i dyshuari për grabitje me armë

Prishtinë | 04/02/2020 10:23

Hetuesit policorë të sektorit rajonal të hetimeve në Ferizaj kanë arritur që të identifikojnë personin E.K. si i dyshuar për një rast grabitje me armë.

I dyshuari, E.K. 19 vjeç më 18 janar 2019, rreth orës 02:20 minuta në pompën e benzinës, e cila gjendet në rrugën Ferizaj-Kaçanik, konkretisht në fshatin Gërlicë, në bashkëpunim me një person tjetër i cili është i arrestuar më herët dhe gjendet në paraburgim, të maskuar dhe të armatosur me armë, kanë hyrë në lokalet e punës dhe nga punëtori nën kërcënimin e armës kanë grabitur 145 euro dhe janë larguar në drejtim të panjohur.

Në prani të avokatit mbrojtës i dyshuari ka pranuar në tërësi veprën për të cilën dyshohet se e ka kryer.

Lidhur me këtë rast, hetuesit policorë kanë siguruar prova të mjaftueshme materiale të cilat i bashkëngjiten lëndës.

Pas intervistimit, Prokurori i Shtetit i ka caktuar masën e ndalimit për 48 orë.

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress