Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Premte, 28.02.2020 12:56

​Arrestohet një i dyshuar për një vjedhje të rëndë

Ferizaj | 08/11/2019 10:17

Policia e Ferizajt kanë arrestuar H.H si i dyshuar për një vjedhje që ka ndodhyur para katër ditësh në një firmë në Komogllavë të Ferizajt.

Sipas Policisë H.H 44 vjeçar është njëri nga tre të dyshuarit për këtë vjedhje.

I dyshuari, H.H. (m/sh/k  44 vjeç) në bashkëpunim me dy persona të tjerë, më datën 04.11.2019, rreth orës 03:00 minuta, në  fshatin Komogllavë, të maskuar kanë hy me forcë në lokalet e një  firme  dhe  kanë vjedhur 1.130 euro para të metalta ,artikuj ushqimorë në vlerë 250 euro si dhe aparatin për numërimin e parave dhe janë larguar në drejtim të panjohur”, thuhet në komunikatën e Policisë.

Gjatë kontrollit të kryer në banesën e të dyshuarit janë gjetur dhe konfiskuar si prova materiale : një aparat për numërim të parave, gjërat ushqimore të vjedhura në këtë firmë, një maskë.

Pas intervistimit  ,  prokurori i Shtetit i ka caktuar masën e ndalimit për 48 orë.

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress