Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Hënë, 25.05.2020 12:33

​Përhapi panik me lajme të rreme, jepet masa për studenten nga Durrësi

Durrës | 02/12/2019 14:06

Gjykata e Durrësit ka dhënë masën e sigurisë për studenten Xhulia Aliaj, e cila u arrestua pas përhapjes së panikut me lajme të rreme në lidhje me tërmetin, përmes rrjeteve sociale.

Gjykata vendosi që Aliaj të lihet e lirë dhe ka caktuar masën “Detyrim paraqitje”.

Kujtojmë se Aliaj është arrestuar pasi ngriti shqetësimin se në Porto Romano ishin shkaktuar dëme nga tërmeti si dhe ju bëri thirrje qytetarëve të largoheshin nga zona. Aliaj është student pranë Universitetit të Durrësit./tch

Loading...

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress