Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Martë, 14.07.2020 12:01

​Policia i konfiskon armën 17-vjeçarit në Vushtrri

Prishtinë | 14/11/2019 10:27

​Pasditen e djeshme në fshatin Pestovë të Vushtrrisë nga njësia policore në pikë kontrolli, është ndaluar një veturë me targa vendore, ku gjatë kontrollit, të dyshuarit D.J., 17 vjeçar, i është gjetur një armë me gaz, pa karikator dhe pa fishek.

Nga policia si provë materiale, të dyshuarit në fjalë i është konfiskuar një armë pistoletë me gazë, prodhim gjerman.

I dyshuari D.J., 17 vjeçar është shoqëruar në stacionin policor dhe pas procedurave intervistuese me urdhër të prokurorit të shtetit është liruar në procedure të rregullt, dhe ndaj të dyshuarit është iniciuar rasti “Mbajtje në pronësi, posedim dhe kontroll të paautorizuar të armëve”.

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress