Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Mërkurë, 01.04.2020 07:28

​Protestuesit djegin burgun, arratisen 250 të burgosur

| 23/08/2019 07:45

Mbi 250 të burgosur janë në kërkim nga policia pasi arritën të largoheshin nga burgu. Ngjarja ka ndodhur në provincën e Papua në Indonezi.

Të burgosurit arritën të largoheshin, pasi protestuesit të cilët po protestonin për ndalimin e studentëve në qytetin Surabaya me akuzat që ata kishin mosrespektuar flamurin indonezian, dogjën disa ndërtesa përfshirë dhe burgun.

Forca të shumta policie janë dërguar në Papua ku janë planifikuar edhe protesta të tjera.

Të mërkurën, protestat në qytetin Timika që përfshinin rreth 1.000 banorë u bënë të dhunshme ndërsa demonstruesit u përleshën me policinë.

Loading...

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress