Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Diel, 23.02.2020 12:32

​Publikohet hulumtimi për mbrojtjen e dëshmitarëve në Kosovë

Prishtinë | 15/09/2015 07:22

Qendra për Hulumtim, Dokumentim dhe Publikim (QHDP) sot në Qendrën Informative dhe Kulturore të Bashkimit Evropian (EUICC) në Prishtinë, nga ora 10:30 bën lancimin e hulumtimit “Mbrojtja e dëshmitarëve në Republikën e Kosovës”.

Ky hulumtim përmban një analizë mbi politikat për mbrojtjen e dëshmitarëve duke dhënë një vështrim të përgjithshëm mbi ligjin e aplikueshëm për këtë çështje dhe duke identifikuar sfidat kyçe rreth tij.

Me këtë rast, siç njoftoi organizatori, janë ftuar zyrtarë relevantë shtetëror për çështjen në fjalë./KosovaPress/

Loading...
 
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress