Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Mërkurë, 17.08.2022 12:22

​Sulmohen me armë automjetet e EULEX-it në veri

Mitrovicë | 25/04/2014 23:41

Persona deri tash të panjohur kanë sulmuar me armë zjarri dy automjete të EULEX-it që po qarkullonin në drejtim të pikës kufitare Bërnjak në veri të Kosovës, por nuk ka të lënduar.

Ngjarja ka ndodhur të premten rreth orës 20:00 në fshatin Banjë afër Bërnjakut.

Incidentin e ka konfirmuar edhe zëdhënësja e EULEX-it, Irina Gudeljeviq, e cila ka thënë se nuk ka pasur të lënduar dhe se ekipi operativ në Mitrovicë po merret me rastin.

Në kohën kur po raportojmë veriun e vendit janë duke e mbikëqyrur nga ajri helikopterë të EULEX-it. /Kosovapress/

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress