Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Diel, 12.07.2020 04:49

​10 klubet më të mira në botë sipas France Football

Paris | 12/02/2019 13:22

Gazeta franceze ka publikuar listën e klubeve që i cilëson si më të mirat në botë.

Revista franceze, France Football,  publikoi listën e skuadrave që i konsideron më të më të mira të botës, aktualisht.

Janë analizuar 85 klube deri në detajin më të vogël, ndërkohë që në listën finale mbetën 30.

Dominojnë në 10-shen më të mirë klubet më të mira angleze.

Përveç Manchester United në vend të tretë, pjesë e dhjetëshes më të mirë janë edhe Liverpool, Chelsea, Manchester City dhe Arsenal.

Megjithatë vendi i parë i takon Real Madridit, i cili lë prapa rivalin e përjetshëm, Barcelonën.

1. Real Madrid 184pikë

2. Barcelona 177 pikë

3. Manchester United 151 pikë

4. Bayern Munich 135 pikë

5. Liverpool 120 pikë

6. Juventus 107 pikë

7. PSG 94 pikë

8. Chelsea 91 pikë

9. Manchester City 89 pikë

10. Arsenal 88 pikë

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress