Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Hënë, 13.07.2020 07:34

​Ambasada britanike: Udhëtim i shkëlqyeshëm për ekipin e Kosovës në kualifikimet për Euro 2020

Prishtinë | 17/11/2019 21:56

Ambasada e Britanisë së Madhe në Prishtinë ka përgëzuar futbollistët e Anglisë për fitore, ndërsa ata të Kosovës për shpirtin luftarak të treguar në terren.

Anglia mposhti Kosovën në “Fadil Vokrri” me rezultat 4:0 në ndeshjen e fundit kualifikuese për evropianin 2020.

“Urime Angli për fitoren sonte. Dhe urime Kosovë për shpirtin luftarak që treguan. Çfarë udhëtimi i shkëlqyeshëm për këtë ekip të Kosovës në kualifikimet e Euro 2020”, thuhet në një postim në Facebook.

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress