Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Hënë, 13.07.2020 07:22

​Anglia shkatërron Malin e Zi

Prishtinë | 14/11/2019 23:16

Anglia shkatërroi sonte Malin e Zi me rezultat të thellë 7-0.

Ndeshja u zhvillua për kualifikime në Kampionatin Evropian të Futbollit “Euro 2020”.

Fitorja e Anglisë mund të numërohet edhe si hakmarrje, pasi në lojën e parë të zhvilluar në Malin e Zi, lojtarët anglez u përballën me një ambient “armiqësor”, ku nga publiku pati shumë fyerje raciste.

Anglia është lider i Grupit A me 18 pikë, e dyta është Çekia e cila e ka mposhtur sonte Kosovën dhe 15 pikë, kure endin e tretë e mban Kosova më 11 pikë, ndërsa të fundit janë Mali i Zi dhe Bullgaria me nga 3 pikë.

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress