Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Premte, 28.02.2020 08:46

​Arrihet marrëveshja, gjyqtarët i kthehen Superligës

Prishtinë | 17/01/2020 15:26

Xhiroja e 21-të në Superligën e basketbollit të Kosovës do të gjykohet nga gjyqtarët nga Kosova.

E gjithë kjo pasi që Federata e Basketbollit të Kosovës ka arritur marrëveshje me Shoqatën e Gjyqtarëve të Basketbollit.

Kjo marrëveshje është arritur pas dy takimeve të zhvilluara në mes të Bordit të FBK-së dhe Bordit të SHGJFBK-së.

Tashmë gjyqtarët do të kthehet në aksion pasi që javën e kaluar nuk referuan duke e bojkotuar atë xhiro për shkak të borxheve të FBK-së ndaj tyre.

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress