Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
*staurday, 26.09.2020 11:31

​Aubameyang i gatshëm të largohet nga Arsenali

Prishtinë | 07/12/2019 10:29

Sulmuesi ka kontratë edhe 1 vit e gjysmë me skuadrën londineze.

Kapiteni dhe ylli i Arsenalit, Pierre-Emerick Aubameyang duket se nuk ka pranuar të bisedoj për kontratën e re, dhe pritet të largohet nga Arsenali.

Siç shkruan Mirror, Aubameyang është i lidhur me një kalim të mundshëm tek skuadra e Barcelonës.


Kontrata e tij me  përfundon pas 18 muajsh, dhe drejtuesit e Arsenalit tanimë janë duke menduar që ta sheshin gjatë afatit kalimtar të verës, në mënyrë që sulmuesi mos të largohet si lojtar i lirë nga Londra./KosovaPress/

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress