Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Premte, 28.02.2020 02:09

​Austria U21 – Kosova U21, formacionet zyrtare

Prishtinë | 15/11/2019 16:54

Kosova U21 do të luajë një ndeshje tejet të rëndësishme në rrugën për kualifikim në kampionatin evropian “Euro 2021”.

Djelmoshat e Rafet Prekazit në ndeshjen e sotme përballë do ta kenë kombëtaren e Austrisë.

Tashmë janë publikuar edhe formacionet zyrtare.

Prekazi do të luajmë me sistemin 3-5-2, ndërsa kombëtarja e Austrisë është rreshtuar me sistemin 4-2-3-1.

Më poshtë mund ti shihni formacionet zyrtare të të dyja skuadrave.

Kosova: Smakiqi, Kastrati, Abedini, Rahimi, Gashi,Hamdiu, Baftiu, Daku, Krasniqi, Kameraj, Kastrati

Austria: Ehmann (GK), Gölles, Maresic, Danso, Arase, Raguz, Lovric, Friedl, Wöber (C), Schmid, Baumgartner


Aktualisht në grup udhëheq Anglia me 9 pikë nga tri ndeshje. Austria është e dyta me 9 pikë nga katër ndeshje, ndërsa Kosova e treta me 6 pikë nga katër ndeshje.

Ndeshja mes Kosovës U21 dhe Anglisë U21 zhvillohet sonte nga ora 18:00./KosovaPress/


Loading...
 
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress