Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Hënë, 25.05.2020 12:39

​Balotelli është i lirë të largohet nga Brescia në janar

Brescia | 02/12/2019 19:59

Brescia do të lejojë Mario Balotelli të largohet nga klubi falas në janar, sipas presidentit të klubit të Serie A, Massimo Cellino.

Ish-sulmuesi i Manchester Cityt dhe Milano nënshkroi për klubin e tij të lindjes Brescia - e cila renditet në fund të Serisë A - në gusht dhe ka shënuar dy gola në tetë paraqitje, transmeton KosovaPress.

29-vjeçari, i cili luajti në humbjen e skuadrës së tij 3:0 ndaj Atalanta të shtunën, ka duruar një rikthim të tronditur në Itali, me disa incidente që mbizotërojnë shfaqjet e tij. Kjo u pasua nga një stërvitje me Fabio Grosso, para humbjes 3:0 ndaj Romës më 24 nëntor.

Në vazhdën e këtij incidenti, presidenti i Brescia tha se Balotelli është "i zi dhe po punon për zbardhje, por ai po përballet me probleme".

Fjala 'nero' në italisht do të thotë i zi, por gjithashtu mund të përdoret edhe si 'i zymtë' kur tregon për gjendjen shpirtërore të një personi.

Cellino pranon se nuk do të ndalojë Balotellin në rrugën e tij nëse ky i fundit dëshiron të largohet muajin tjetër.

"Mario është i trishtuar pasi ai nuk mund të shprehë lojën e futbollit," tha Cellino për Le Lene. "Që ai të luajë në Serinë A është një sakrificë e madhe, ndoshta ai mendoi se ishte më e thjeshtë”.

"Në janar ai është i lirë të largohet falas. Tani për tani, ai duhet të zgjedhë rrugën lart ose poshtë. Ai duhet të bindë veten. Unë nuk dua që ai të largohet. Nëse ai largohet, ne të dy kemi humbur bast," tha Cellino.

Ai foli edhe për vërejtjet e fundit drejtuar atij në lidhje me sulmuesin, duke mohuar se kishte ndonjë veprim racist.

"Unë, racist? Unë jam katolik, nuk mund të jem. Unë fola me të, nuk isha unë që e ofendova. Kur shakaja ime u vendos në atë mënyrë nga media, u shqetësova më shumë për Mario sesa gjithçka tjetër. Komenti im u manipulua. Pas takimit me Veronën, i thashë të blejë një kanaçe me ngjyrë që t'i bëjë të lumtur të gjithë këta idiotë që shkojnë në stadium për të ofenduar. Mario nuk është një luftëtar që sfidon të gjithë. Mario duhet t'i bëjë njerëzit të ndiejnë se ai po vuan", u shpreh ai.

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress